Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

RADOM

Pomogli Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

niedziela, 03 grudnia 2023 19:29 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Iwona Petz
Wojciech Sałek

W sobotę 2 grudnia 2023 roku w radomskim schronisku odbyła się impreza, na której głównymi bohaterami były psiaki i to właśnie do nich w tym dniu wybrali się radomianie. Na „Mikołajki w Schronisku” zorganizowane przez Wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu, Publiczną Szkołę Podstawową nr 12 Specjalną im. bp. Jana Chrapka oraz Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przybyło około 400 mieszkańców miasta.

Wszystkie psy wyszły w na spacer, niektóre nawet cztery razy. Jak twierdzą wolontariusze schroniska, to jest to na co czekają najbardziej. Zwierzęta otrzymały prezenty przygotowane: przez Grupę Facebookową założoną Barka Marczuka „Widzialna Ręka”, nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej, Szkolne Koła Caritas działającego przy szkole PSP nr 12 Specjalnej, a także przez firmy: KPS Food, Masarnię Elmas, Radir Producent Materacy, Magpol – opakowania i folie. W przygotowaniu imprezy pomogły: Piekarnia Fogiel & Fogiel i Radomski Bank Żywności. Wszyscy odwiedzający schronisko mogli napić się gorącej herbaty i kawy, zjeść kiełbaski z grilla oraz smakołyki przygotowane przez pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. bp. Jana Chrapka.
Dużo pracy mieli również wolontariusze schroniska, zadbać o to, żeby wszystkie psy wyprowadzić i przyprowadzić do odpowiednich boksów, to duża sztuka i odpowiedzialność.