Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Prawie milion złotych od Sejmiku Woj. Mazowieckiego dla Policji

środa, 17 stycznia 2024 12:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

979 tys. złotych przekazał Sejmik Woj. Mazowieckiego na doposażenie Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Uroczystość przekazania 11 kupionych urządzeń odbyła się w środę, 17 stycznia 2024 roku.

Mikroskopy, jedyny w Polsce hybrydowy łapacz pocisków, stół do badań elektroniki czy przenośny analizator rentgentowski. Prawie milion złotych przekazał Samorząd Woj. Mazowieckiego dla Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu na zakup specjalistycznego sprzętu. Uroczystość jego przekazania odbyła się w środę, 17 stycznia 2024 roku w Radomiu. Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Waldemar Wołowiec:

Marszałek Adam Struzik:

Wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Mł. insp. Aneta Najman naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu:

Podinspektor Tomasz Walczak Laboratorium Kryminalistyczne w Radomiu. Laboratorium badania broni- mówi o hybrydowym łapaczu pocisków:

Za prawie 980 tys. złotych Laboratorium Kryminalistyczne w Radomiu zostało doposażone o następujące urządzenia: przenośny aparat rentgenowski, stół do fotografowania z wyposażeniem, stół do badań elektroniki, komora cyjanoakrylowa, hybrydowy łapacz pocisków, aparat wraz z dwoma obiektywami, tablet umożliwiający zdalne sterowanie skanera 3D ZF, zestaw wag analitycznych, system oczyszczania wody oraz programator z optycznym czytnikiem profili kluczy.