Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

RADOM

Władze Mazowsza podsumowały kadencję. Dla Radomia i regionu

czwartek, 21 marca 2024 20:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

5 100 różnych inwestycji zostało zrealizowanych w Radomiu i regionie radomskim oraz powiecie grójeckim podczas kończącej się kadencji władz samorządowych woj. mazowieckiego. To także ponad 2,6 mld zł dofinansowania z budżetu województwa i funduszy unijnych. Podsumowania dokonał 21 marca 2024 roku marszałek Adam Struzik. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

W regionie radomskim wsparcie z budżetu woj. mazowieckiego i środków unijnych otrzymało ponad 5 100 inwestycji i projektów mówił 21 marca 2024 roku w Radomiu. To była wyjątkowo długa i trudna kadencja, w związku z pandemią, wojną w Ukrainie z wszytskim konsekwencjami, potem inflacją czy załamaniem się cen usług budowlanych. Trzeba uznać tę kadencję za udaną- mówił marszałek Adam Struzik:

Wiele się wydarzyło podczas tej długej kadencji. Nie byliśmy pieszczochem rządu - mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Za nami trudna kadencja. Odczuły to szczególnie samorządy - mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski. Wskazał też na wspólne inicjatywy zakończone sukcesem jak dla przykładu budowa ul. Marii Fołtyn, przy której powstaje wiele nowych firm:

Cezary Lewandowski członek Zarządu Kolei Mazowieckich przedstawił koncepcję nowego zaplecza technicznego Kolei Mazowieckich, które powstanie w Radomiu:

W mijającej kadencji Sejmik Woj. Mazowieckiego przeznaczył dla regionu radomskiego i powiatu grójeckiego między innymi: 773 mln zł z budżetu województwa na drogi wojewódzkie, 753 mln zł na programy wsparcia, 567 mmnl zł z Unii Europejskiej na 445 projketów w ramach RPO WM 2014-20, 260 mln zł na inwestycje w placówkach medycznych, 174 mln zł na inwestycje w placówkach edukacyjnych.