Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Wydarzenia

Sezon motocyklowy 2024 otwarty

niedziela, 14 kwietnia 2024 16:26 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Symulator jazdy motocyklem, wystawy, przejażdżki, szkolenia z pierwszej pomocy czy też pogadanki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – to wszystko można zobaczyć w Radomiu w niedzielę, 14 kwietnia podczas otwarcia sezonu motocyklowego. Wydarzenie zorganizował Automobilklub Radomski, a przybyło na nie wielu fanów jazdy na motocyklach.

Impreza rekreacyjno – sportowa pod nazwą: "Otwarcie sezonu motocyklowego 2024" odbyła się 14 kwietnia 2024 roku na terenie Automobilklubu Radomskiego przy ul. Warszawskiej. Po raz pierwszy w tym roku oficjalnie motocykliści mogli poczuć „wiatr we włosach”.

- Jednoślady są to pojazdy, których coraz więcej na naszych drogach, ale te pojazdy potrafią uzyskać duże prędkości. Bezpieczeństwo na drogach jest bardzo ważne, zarówno dla motocyklistów czy użytkowników dróg, dlatego postanowiliśmy zorganizować taką imprezę. Uczestnicy imprezy mogą na torze poznać swoje umiejętności. Chcemy także integrować środowisko motocyklowe. Można wymienić się informacjami o sprzęcie, o serwisie, o podróżach czy trasach różnych wycieczek - podkreśla prezes Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski: 

Zadowolenia z imprezy nie kryją jej uczestnicy:

O zachowanie bezpieczeństwa na drodze apeluje nadkomisarz Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Inicjatorem wydarzenia było środowisko motocyklowe na czele z Karolem Rycąbelem, Zawodnikiem Automobilklubu Radomskiego: