Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

RADOM

Orkiestra Reprezentacyjna WOT na Westerplatte

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:30 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Ośrodek Reprezentacyjny WOT
Monika Nowakowska

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej pod batutą st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego wystąpiła na Westerplatte. Żołnierze z Radomia zadbali o oprawę muzyczną podczas święta 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pułkownik Łukasz Baranowski, komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej jest dumny ze swoich żołnierzy. - Orkiestra Reprezentacyjna to nie tylko wspaniały zespół muzyków, ale także ambasador polskiej kultury i tradycji. Występ na Westerplatte jest wyjątkowym wydarzeniem, które ukazuje rolę Orkiestry, jako ważnego elementu naszego dziedzictwa narodowego. Cieszy mnie fakt, że Orkiestra, która staje się coraz bardziej liczna pokazuje swój bardzo wysoki kunszt i profesjonalizm - mówi pułkownik Baranowski:

Tamburmajor, szer. Andżelika Toporek prowadząca Orkiestrę podczas uroczystości na Westerplatte nie kryje emocji. - Stanie na czele Orkiestry na placu Westerplatte było dla mnie ogromnym przeżyciem. Myślami byłam z ludźmi, którzy oddali życie w tym miejscu walcząc o naszą wolność i niepodległość. To dzięki nim, możemy dzisiaj cieszyć się wolnością - podkreśla.

Wydarzenie na Westerplatte było nie tylko hołdem dla bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność, ale także wyrazem szacunku dla wszystkich żołnierzy, którzy oddają się służbie dla dobra naszego kraju. To również zaproszenie dla wszystkich, którzy mają w sobie odwagę i determinację, by dołączyć do naszej wielkiej rodziny Wojsk Obrony Terytorialnej - dodaje pułkownik Łukasz Baranowski.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Kompania Reprezentacyjna wchodzą w skład Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej. Przypominamy, że nadal trwa nabór do obu tych pododdziałów. Osoby zainteresowane służbą mogą kontaktować się z przedstawicielem OR WOT pod numerem telefonu 792-390-732.