Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

RADOM

Jest umowa na przebudowę ul. Wolanowskiej

wtorek, 23 kwietnia 2024 14:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podpisał we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku umowę z firmą Strabag na przebudowę ul. Wolanowskiej oraz skrzyżowania ulic Dębowej i Maratońskiej. Budowa będzie kosztowała ponad 58 mln złotych i potrwa 18 miesięcy.

To kolejna historyczna chwila i realizacja kolejnego zadania, które znalazło się w programie wyborczym - mówił 23 kwietnia 2024 roku po podpisaniu umowy na przebudowę ul. Wolanowskiej i skrzyżowania ulic Dębowej i Maratońskiej prezydent Radosław Witkowski:

Małgorzata Jędryszek z Firmy Strabag:

Powstanie ponad 5 kilometrów nowej drogi z pełną infrastrukturą - mówił wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Ulica Wolanowska będzie przebudowywana w dwóch odcinkach, między ulicą Kielecką a al. NSZZ Solidarność to ponad 2,3 kilometra drogi. W planach jest przebudowa jezdni z poszerzeniami oraz nową nawierzchnią. Po stronie północnej ulicy będzie budowany chodnik, a po południowej ścieżka rowerowa plus chodnik. Powstanie sześć zatok autobusowych, będzie przebudowana kanalizacji, sieci energetyczne i teletechniczne.- wyjaśniał Grzegorz Sarnecki z firmy Strabag:

Na realizację inwestycji miasto pozyskało z Polskiego Ładu 76 milionów złotych. Co stanie się z pieniędzmi, które zostały po przetargu? - prezydent Radosław Witkowski:

Starania o pozostawienie pieniędzy w Radomia na przebudowę uli Sandomierskiej i Idalińskiej mają się zacząć w najbliższych dniach.