Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

RADOM

Wspólnoty AA działają w Polsce od 50 lat. Pomagają też w Radomiu

środa, 22 maj 2024 12:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 50 lat w Polsce działają wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Pierwsza wspólnota powstała w Poznaniu. W Radomiu działa 9 wspólnot, które pomagają kobietom i mężczyznom w osiągnięciu i utrzymaniu trzeźwości.

Anonimowi Alkoholicy są dobrowolną, światową wspólnotą mężczyzn i kobiet różnych zawodów, którzy spotykają się, aby osiągnąć i utrzymać trzeźwość. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest pragnienie zaprzestania picia. Od 50 lat w Polsce istnieją wspólnoty AA. Pierwsza wspólnota powstała w Poznaniu, i właśnie w Poznaniu odbędą się w sierpniu obchody jubileuszu- Zlot radości. Wspólnoty AA działają także w Radomiu. O historii AA i istocie działania wspólnot mówi Andrzej Bujkowski powiernik klasy A, przyjaciel wspólnoty:  

Podstawowym trzonem funkcjonowania wspólnoty AA jest Program 12 kroków. To duchowy program wychodzenia z uzależnienia - mówi Andrzej Bujkowski: 

Wspólnota ma także 12 Tradycji. Niezwykle ważna jest zasada zachowania anonimowości - zaznaczył Andrzej Bujkowski, powiernik klasy A, przyjaciel wspólnoty. To duchowa podstawa AA. Jest to społeczność ludzi równych, anonimowość jest gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników AA:

Andrzej Chrobot, przyjaciel wspólnoty AA mówił o powiernikach oraz mityngach i ważnych dla AA osobach w Polsce:

W Radomiu działa 9 wspólnot AA. Wszystkie adresy oraz godziny spotkań wspólnot można znaleźć na stronie: www.aa.org.pl