Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

RADOM

40-latek w Czarnych Radom?

wtorek, 19 listopada 2013 09:00 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mirko Corsano jest zainteresowany grą w zespole Cerrad Czarni Radom. Do beniaminka PlusLigi trafiła właśnie oferta od byłego Mistrza Świata, dwukrotnego złotego medalisty czempionatu Starego Kontynentu, jednego z najbardziej utytułowanych i najlepszych libero świata.

Siatkarz reprezentujący obecnie barwy M. Roma Volley (wcześniej przez 11 sezonów grał w Lube Banca Marche Macerata) od 22 lat gra w Serie A. W tym czasie zdobył trzy złote medale mistrzostw Włoch, wywalczył pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów. W bogatym dorobku osiągnięć klubowych posiada też czterokrotny triumf w CEV Cup. 

Mirko Corsano zapisał też piękną kartę reprezentacyjną. W 1998 roku wspólnie z kolegami wywalczył Mistrzostwo Świata. Rok później ekipa z Półwyspu Apenińskiegoz nim w składzie zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy. To samo osiągnięcie powtórzyła sześć lat później. 

Przez lata uchodzący z jednego z najlepszych libero na świecie Mirko Corsano w przebogatej kolekcji posiada też brązowy medal Igrzysk Olimpijskich (2000), a przez 10 sezonów (1998-2008) w ekipie Italii rozegrał 212 meczów. - Mirko w październiku skończył 40 lat. Ma swoje lata, jest bardzo doświadczonym siatkarzem, ale z pewnością jego zainteresowanie naszym klubem nie jest przypadkowe. Świadczy, że jego akcje stale rosną - podkreśla Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.