Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Piesi wciąż zagrożeni

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:31 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Ponad 1300 przypadków wykroczeń kierowców i pieszych ujawnili mazowieccy policjanci w ramach akcji "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Mazowiecka drogówka działała przez cały ubiegły tydzień. Na drogach znalazło się ponad 400 policjantów, którzy ujawnili 1302 wykroczenia. Najwięcej popełnili kierowcy, bo aż 784. Było to najczęściej nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i nieustępowanie im pierwszeństwa.

Bez winy nie są też niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Piesi popełnili 432 wykroczenia, a rowerzyści 86. Chodziło tu przede wszystkim o przekraczanie jezdni w niedozwolonych miejscach i przechodzenie na czerwonym świetle. Rowerzyści z kolei nagminnie przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

Mimo prowadzonych akcji prewencyjnych i działań profilaktycznych wciąż dochodzi do wypadków, w których ofiarami są piesi i rowerzyści. Policja zapewnia, że nadal będzie prowadzić tego typu działania, żeby uświadomić uczestnikom ruchu, że często sami stają się przyczyną tragedii.

Zapraszamy do nas: