Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Stawiają na zdrowie

czwartek, 25 kwietnia 2019 15:05 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

„Koneckie po Zdrowie” - pod takim hasłem rozpoczęła się 14. edycja Koneckich Dni Profilaktyki.

Koneckie Dni Profilaktyki to szereg inicjatyw, które mają uświadamiać, głównie młodym mieszkańcom powiatu, jakie zagrożenia czyhać mogą na zdrowie człowieka. Podobnie jak przed rokiem cykl profilaktycznych wydarzeń zainaugurował happening na ulicach miasta. Urszula Przygodzka, dyrektor PCPR w Końskich.

W marszu wzięli udział uczniowie koneckich szkół oraz przedstawiciele organizatorów. Inicjatywę chwalił Grzegorz Piec, pełniący obowiązki organów powiatu koneckiego.

W ramach Koneckich Dni Profilaktyki prozdrowotne inicjatywy odbywać się będą w całym powiecie przez ponad miesiąc. Co konkretnie, wyjaśnia Urszula Przygodzka.

W organizację wydarzeń w ramach Koneckich Dni Profilaktyki zaangażowało się szereg instytucji działających na terenie powiatu. Nie mogło zabraknąć wśród nich koneckiego Sanepidu. Jakie akcje będzie on organizował, wyjaśnia jego pracownik Marcin Szyposzyński.

Cykl prozdrowotnych wydarzeń na terenie powiatu koneckiego zakończy 5 czerwca rajd profilaktyczny. Patronem medialnym Koneckich Dni Profilaktyki jest Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: