Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Przysucha

Powiat przysuski przywraca połączenia autobusowe. Gdzie?

czwartek, 22 sierpnia 2019 09:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Powiat przysuski jest jednym z trzech samorządów w regionie radomskim, który aplikował o tegoroczne środki na uruchomienie połączeń autobusowych w ramach rządowego programu.

Jak poinformowała Ewa Białecka, skarbnik Starostwa Powiatowego w Przysusze, w tym roku zostaną uruchomione trzy połączenia. Są to: Sołtysy-Przysucha-Rozwady-Gielniów. Długość trasy to 28 km. Planuje się uruchomić 8 kursów od poniedziałku do piątku. Druga linia to: Lipiny-Odrzywół-Rusinów-Przysucha. Długość trasy to 27 km. Tu samorząd chce realizować 7 kursów w dni nauki szkolnej. Trzecia linia to: Bąków Kolonia-Rogowa-Przysucha o długości 26 km. W tym przypadku będzie 6 kursów od poniedziałku do piątku. Z Ewą Białecką, skarbnikiem Starostwa Powiatowego w Przysusze rozmawiał Radosław Mizera:

Przypomnijmy, że samorządy powiatowe w Przysusze, Białobrzegach i Grójcu są zainteresowane przywracaniem połączeń autobusowych w regionie radomskim. Chodzi o 33 linie o łącznej długości 1100 kilometrów. Dzięki nowym rozwiązaniom mają być przywracane zlikwidowane połączenia w małych miejscowościach, co ma przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki poinformował, że część samorządów nie zdążyła z przygotowaniem wniosków. Dlatego będą aplikować o środki w następnym naborze na 2020 rok, który niebawem zostanie ogłoszony.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków, w tym 19 powiatów i 21 gmin. W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

Zapraszamy do nas: