Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Bomba w szkole podczas powiatowych ćwiczeń

poniedziałek, 30 września 2019 13:19 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O planowanych zmianach na rondzie, powiatowych ćwiczeniach służb, dotacjach dla OSP i wiadukcie w Radwanie mówimy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Opoczyńskie jednostki OSP odebrały promesy na ministerialne dotacje. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dostaną po 5 tysięcy złotych. Wsparcie wręczał im w Opocznie łódzki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Wlazłowski.

W powiecie opoczyńskim ministerialne promesy odebrało 60 jednostek OSP.

 

Na terenie powiatu opoczyńskiego zakończyły się powiatowo-gminne ćwiczenia obrony cywilnej. Służby biorące w nich udział przećwiczyły współdziałanie w sytuacjach kryzysowych, wyjaśnia Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

Uczestnicy ćwiczeń podkreślali, że na poprawę bezpieczeństwa w powiecie wpłynęło pozyskanie przez szpital trzeciej karetki, która na co dzień stacjonuje w Żarnowie przy krajowej drodze 74 i stamtąd wyjeżdża do zdarzeń.

 

Na drodze powiatowej w Radwanie ma powstać wiadukt nad Centralną Magistralą Kolejową. O inwestycję od kilku lat zabiegały władze powiatu opoczyńskiego, zapewnia starosta Marcin Baranowski.

Istniejący przejazd będzie funkcjonował do czasu oddania do użytku nowego wiaduktu, czyli do końca czerwca 2021 roku.

 

Zmieni się organizacja ruchu na rondzie Żołnierzy Wyklętych, które znajduje się przy opoczyńskim starostwie. W tej sprawie odbyło się spotkanie wojewódzkiej komisji ruchu drogowego, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Zmiany w organizacji ruchu zmierzają do tego, by kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie z prawego pasa mogli zjechać z ronda tylko w prawo. Obecnie mogą również jechać na wprost. Z lewego pasa możliwa będzie jazda na wprost i w lewo. Zdaniem wnioskodawców usprawni to poruszanie się na rondzie i ograniczy dużą obecnie liczbę stłuczek, do jakich tu dochodzi.

 

Opoczyńscy ratownicy medyczni, którzy dwa tygodnie temu zdobyli w Legnicy wicemistrzostwo Polski w ratownictwie, podczas powiatowej sesji odebrali gratulacje od władz powiatu. – To bardzo miłe, że zostaliśmy docenieni – przyznaje Jakub Kasiński.

Na XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym opoczyńscy ratownicy wystąpili w składzie Jakub Kasiński, Marcin Kasiński i Dominik Zaremba.

 

Trwa rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Inwestycja znacznie poprawi warunki mieszkaniowe pensjonariuszy. Póki co jednak wiąże się z pewnymi niedogodnościami, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Pensjonariusze obiektu wspólnie z kolegami z Niemojowic m.in. brali udział w senioraliach w Ujeździe.