Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

Świątecznie i muzycznie w KDK

czwartek, 28 listopada 2019 11:02 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Kozienickim Domu Kultury możemy dziś poczuć świąteczny klimat. Rozpoczął się tam XI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok” oraz eliminacje do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie kolędowanie Radom 2019.

Na scenie zaprezentuje się w sumie 50 wykonawców. Oceni ich jury w składzie:Alicja Gryz-Wasil – Kierownik ds. Edukacji Artystycznej w Kuźni Artystycznej w Radomiu, Tomasz Strzelczyk - wicedyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, Aleksandra Pawłowicz - instruktor d/s wokalnych oraz Magdalena Boduła - wokalistka jazzowa.

- Główne kryteria oceny jury to warunki głosowe, muzykalność, interpretacja utworu i dykcja – wyjaśnia Tomasz Strzelczyk. - Mam nadzieję, że młodzi adepci sztuki sięgną po mniej znane kolędy i pastorałki przez co będą krzewić kulturę i tradycję świąt Bożego Narodzenia – dodał:

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz średnich i przedszkolaków. Ma na celu kultywowanie tradycji polskiej. - Myślę, że warto w szczególnym okresie przedświątecznym pamiętać o najpiękniejszych utworach bożonarodzeniowych – powiedziała Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury:

Laureaci konkursu „Na ten Nowy Rok” wystąpią podczas kiermaszu bożonarodzeniowego 6 grudnia przed urzędem miejskim w Kozienicach.

KDK jest dzisiaj również gospodarzem eliminacji do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie kolędowanie Radom 2019. - Bardzo się cieszymy, bo jest to konkurs z długą tradycją o zasięgu krajowym – przyznała Elwira Kozłowska:

Kolejne eliminacje rejonowe odbędą się od 9 grudnia między innymi w: Białobrzegach, Pionkach, Opocznie, Lipsku czy Drzewicy i Radomiu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Resursy Obywatelskiej. Finał festiwalu odbędzie się w sobotę, 28 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.