Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Końskie

Starosta Piec: Chcemy pokazać ducha patriotyzmu

sobota, 29 lutego 2020 19:02 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O planowanych inwestycjach kolejowych na ziemi koneckiej oraz sobotnim marszobiegu poświęconym żołnierzom wyklętym mówił w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec.

Starosta konecki Grzegorz Piec przypomniał na antenie Radia Plus Radom o planowanych kolejowych inwestycjach na ziemi koneckiej. Pierwsza z nich zakłada zmodernizowanie w ramach programu Kolej Plus linii nr 25 na odcinku Końskie – Skarżysko-Kamienna. Druga dzięki programowi kolejowemu Centralny Port Komunikacyjny ma powstać linia kolejowa 89 łącząca Końskie z Kielcami. – To cieszy, że województwo świętokrzyskie dostrzegane jest na kolejowej mapie Polski – mówił starosta. Podkreślił także wagę przywrócenia połączeń kolejowych na ziemi koneckiej.

Grzegorz Piec zapewnił również, że powiatowy przegląd KGW, który przeprowadzony został w ostatnią sobotę po raz pierwszy, będzie także organizowany w kolejnych latach. Starosta mówił również o innych imprezach promocyjnych Powiatu Koneckiego. Samorząd chce w maju zorganizować Dzień Rotmistrza Pileckiego, w czerwcu Kaziuki Koneckie, w lipcu Kuźnice, w sierpniu powiatowe dożynki połączone prawdopodobnie z biegiem rolnika, a w listopadzie Święto Niepodległości.

W najbliższą sobotę (29 lutego) za to koneckie starostwo zaprasza na marszobieg poświęcony żołnierzom wyklętym. Trasa o długości 1963 metrów wyznaczona została ulicami miasta. Start o godzinie 11.15 sprzed budynku koneckiego starostwa.. Grzegorz Piec wyjaśnił, że marszobieg Tropem Wilczym ma przede wszystkim służyć wychowaniu patriotycznemu młodych konecczan. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaprasza jednak wszystkich, którzy chcą w ten sposób uczcić pamięć o żołnierzach wyklętych.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem:

Zapraszamy do nas: