Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Kozienice

Kozienice pamiętają o Wyklętych

sobota, 29 lutego 2020 19:38 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Kozienicach po raz siódmy zorganizowano uroczystości upamiętniające ofiarę Żołnierzy Wyklętych. Była msza święta i montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów kozienickich szkół.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierz Wyklętych w Kozienicach rozpoczęły się mszą świętą w kościele Św. Józefa. Organizatorem był m.in. Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Prezes oddziału w Kozienicach, Marian Śledź:

Mszę odprawiał m.in. ks. Florian Rafałowski, który o okrucieństwie sowieckiej władzy totalitarnej przekonał się osobiście:

Honorowy patronat nad obchodami objęli: burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i starosta kozienicki Andrzej Jung. W czasie uroczystości starostę reprezentował zastępca Józef Grzegorz Małaśnicki, a burmistrza dyrektor wydziału promocji, kultury i sportu urzędu miejskiego Jarosław Traczyk:

We mszy uczestniczył również radny sejmiku województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka:

Po mszy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Dyrektor PSP 4 Tomasz Trela:

Oficjalne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kozienicach zakończyły się pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie delegacje złożyły kwiaty.