Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

REGION

Burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą: Jest trudno, ale robimy, co możemy

czwartek, 26 marca 2020 12:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. SPZOZ Nowe Miasto
Weronika Chochoł

Od wczoraj nie zwiększyła się liczba osób z potwierdzonym koronawirusem - to dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że sytuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą w dalszym ciągu jest trudna. 

                                          

Taką informację podaje fanpage Nowe Miasto nad Pilicą (dodajmy, że nie jest to oficjalny profil Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą). Czekamy na odpowiedź w tej sprawie starosty grójeckiego, który jest organem prowadzącym nowomiejskiej lecznicy, 

Tymczasem burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą potwierdza, że szpital w związku ze sprzątaniem i dezynfekcją był zamknięty. - Szpital na chwilę obecną chyba jeszcze nie wznowił działalności. Wiem, że mają się zgłosić lekarze i pielęgniarki - zobaczymy, jak to będzie - mówił w rozmowie z Radiem Plus Radom burmistrz Mariusz Dziuba. 

W Nowym Mieście nad Pilicą utrzymuje się stan 27 zakażonych koronawirusem. 140 osób jest podanych kwarantannie, więc niewykluczone, że liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w mieście będzie rosła. Jednak jak przekonuje burmistrz, mieszkańcy wzięli sobie do serca wytyczne i komunikaty i odpowiedzialnie podchodzą do zaistniałej sytuacji. Również nowomiejskie służby są w stanie gotowości: 

- Jesteśmy miastem Honorata Koźmińskiego, więc posługujemy się jego myślami. I chyba bardzo ładnie tutaj pasuje taka myśl: "Nic się nie bój, choć nie raz będziesz jakby na włosku zawieszony. Ufaj dobroci Boskiej, że cię nie opuści i w swoim czasie przybędzie na pomoc". Także z wolą Bożą myślę, że pokonamy tego wirusa - mówi burmistrz Mariusz Dziuba życząc zdrowia wszystkim mieszkańcom Nowego Miasta nad Pilicą, ale również wszystkim Polakom i krajom których dotknęła epidemia. 

W całym powiecie grójeckim do tej pory potwierdzonych zostało 47 zakażeń. 

Zapraszamy do nas: