Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Siedmiu wyzdrowiało, bez zgonów, tylko cztery nowe przypadki - optymistyczny bilans zakażeń w regionie radomskim

niedziela, 12 kwietnia 2020 17:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (OrnaW)
Weronika Chochoł

O pierwszym ozdrowieńcu informuje lipski sanepid, coraz trudniejsza sytuacja w drzewickim DPS, kolejne potwierdzone przypadki w poszczególnych powiatach. Publikujemy dane dotyczące koronawirusa z ostatniej doby.

Jak informuje nas Mazowiecki Inspektor Sanitarny w Warszawie, w ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim potwierdzonych zostało trzydzieści pięć nowych przypadków koronawirusa, cztery osoby zmarły, a 15 wyzdrowiało. 

Jeśli chodzi o subregion radomski, odnotowano cztery nowe przypadki koronawirusa - po jednym w powiatach: grójeckim. kozienickim, przysuskim i szydłowieckim. Na pewno cieszy fakt, że w ciągu ostatniej doby w regionie nie było ofiar śmiertelnych w wyniku COVID-19. Natomiast jeszcze lepsze wiadomości dotyczą ozdrowieńców - tych w ciągu ostatniej doby było siedmiu: 

  • w powiecie białobrzeskim - kobieta i mężczyzna w wieku 31-lat, którzy przebywali w kwarantannie domowej oraz cztery kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w wieku 42, 42, 44 i 52 lat.  
  • w powiecie lipskim: mężczyzna (l.39), przebywał w izolacji domowej. 

W całym województwie mazowieckim odnotowano dotychczas 1664 przypadki koronawirusa, zmarło 69 osób, a 66 wyzdrowiało. 

Szczegółowe dane z poszczególnych powiatów: 

Radom i powiat radomski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 794 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 464 osoby, z czego 48 pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dwadzieścia pięć osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście trzydzieści osiem przypadków. Radomski sanepid informuje o dziewiętnastu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 1019 osób, z czego 38 osób do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 22 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dwadzieścia pieć osób, z czego siedem do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście czterdzieści jeden przypadków - jeden w ciągu ostatniej doby. Grójecki sanepid informuje o ośmiu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat białobrzeski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 338 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 58 osób. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sto trzydzieści przypadków. Białobrzeski sanepid informuje o siedmiu ozdrowieńcach (6 w ciągu ostatniej doby) oraz o czterech zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat szydłowiecki: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 290 osób, z czego 18 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowanych jest osiem osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwadzieścia trzy przypadki (jeden w ciągu ostatniej doby). Szydłowiecki sanepid informuje o trzech zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 313 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 65 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowane są trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało czternaście przypadków (jeden w ciągu ostatniej doby). Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 199 osób, z czego siedem do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 23 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowanych jest pięć osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwanaście przypadków (jeden w ciągu ostatniej doby). Przysuski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat lipski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 301 osób, z czego pięć do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osoby (jedna w ciągu ostatniej doby). Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowane są dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sześć przypadków. Lipski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19 oraz o jednym ozdrowieńcu - w ciągu ostatniej doby.

I na koniec trzeba wspomnieć o niezwykle trudnej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (powiat opoczyński). Zmarła tam jedna kobieta, jedna trafiła do szpitala, a personelowi DPS pomaga dwóch  żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (więcej na ten temat piszemy tutaj).