Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Optymistyczne dane nt. epidemii koronawirusa w regionie [aktualizacja]

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 16:33 / Autor: Monika Nowakowska
foto: OIPiP Radom/FB
Monika Nowakowska

Rośnie liczba osób, którym udało się pokonać COVID-19. Najwięcej, bo 49 takich przypadków odnotowano w powiecie białobrzeskim. Niestety są też ofiary śmiertelne.

Jak informuje Mazowiecki Inspektor Sanitarny w Warszawie ostatniej doby w województwie mazowieckim potwierdzonych zostało 12 896 przypadków koronawirusa, o 502 więcej niż ostatniej doby. Izolacją domową objetych jest 922 osoby, o 11 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem ipedimemiologicznym objetych jest 4 916 osób, o 135 więcej niż wczoraj. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ odnotowano 622 osoby, o 14 więcej. Potwierdzonych laboratoryjnie zostało 1 688 przypadków, o 24 więcej niż ostatniej doby. Niestety odnotowano też 70 zgonów, w tym jeden ostatniej doby i 150 ozdrowieńców, w tym 84 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby to 24 osoby obu płci wykazane w powiatach:  białobrzeski (3), grójecki (1), nowodworski (1), pruszkowski (1), pułtuski (1), m.st. Warszawa (12),  zwoleński (2), żyrardowski (2), warszawski zachodni (1).

Szczegółowe dane z poszczególnych powiatów:

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 820 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 498 osób, z czego 36 pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 51 osób, o 4 więcej, niż ostatniej doby natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście trzydzieści osiem przypadków. Radomski sanepid informuje o dziewiętnastu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 1018 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 22 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dwadzieścia pieć osób, z czego siedem do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście czterdzieści dwa przypadki - o jeden więcej niż ostatniej doby. Grójecki sanepid informuje o ośmiu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 372 osoby, z czego 45 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 58 osób. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 133 przypadki, o 3 wiecej niż ostatniej doby. Białobrzeski sanepid informuje o 49 ozdrowieńcach (42 w ciągu ostatniej doby) oraz o 5 zgonach powiązanych z COVID-19, w tym jednym z ostatniej doby.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 278 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowanych jest osiem osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwadzieścia trzy przypadki. Szydłowiecki sanepid informuje o trzech zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 258 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 4 osób, w tym jedna ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowane są trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało czternaście przypadków. Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 287 osób, z czego 1 do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowane są dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sześć przypadków. Lipski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19 oraz o jednym ozdrowieńcu.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 192 osób, z czego 12 do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 17 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowanych jest 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 12 przypadków. Przysuski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat opoczyński:

Odnotowane zostały trzy nowe zakażenia koronawirusem. Łączna liczba chorych wynosi obecnie 133. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 164 osoby, 362 przebywają w kwarantannie.

Powiat konecki:

Na terenie powiatu koneckiego nie ma osób zakażonych koronawirusem. Kwarantanną objętych jest 375 osób, trzy przebywają pod nadzorem epidemiologicznym.