Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

REGION

Przybywa ozdrowieńców w powiecie radomskim

czwartek, 23 kwietnia 2020 18:04 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/com
Monika Nowakowska

Szpital na Józefowie nie przyjmuje pacjentów na oddział ginekologiczno-położniczy. Powodem jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednej osoby z personelu medycznego. Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 842 osoby, o 68 osób więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest ta sama ilość - 534 osoby. Hospitalizowanych jest 96 osób, o 8 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 309 przypadków, w tym 26 ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 2 zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 663 osoby, o 12 więcej niz ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 27 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 23 osoby, z czego 2 do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 264 przypadki - o 1 więcej niż ostatniej doby. Jedna osoba pokonała wirus.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 286 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest niezmiennie 35 osób. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, laboratoryjnie potwierdzonych zostało 2 nowe przypadki, co wsumie stanowi 166 osób. 4 osoby pokonały wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 188 osób, o 12 mniej. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest dwie osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 spada liczba hospitalizowanych z 8 do 7 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały 24 przypadki. Sanepid informuje o 4 kolejnych ozdrowieńcach.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 182 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest 1 osoba. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 27 osób. Jednej udało sie pokonać wirusa. Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 80 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 9 przypadków. Lipski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 79 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 16 przypadków. Przysuski sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu.