Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Bez zgonów, za to z ozdrowieńcami - niedzielny bilans koronawirusa dla subregionu radomskiego

niedziela, 10 maj 2020 14:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Detonator)
Weronika Chochoł

W ciągu ostatniej doby w subregionie przybyło 15 potwierdzonych przypadków. 

Nowe przypadki koronawirusa potwierdzono jedynie w Radomiu lub powiecie radomskim. W ciągu ostatniej doby przybyło tu 15 osób z potwierdzonym COVID-19. Żadna z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w niedzielnych komunikatach nie odnotowała kolejnych zgonów. Są za to ozdrowieńcy. 23 osoby wyzdrowiały w powiecie grójeckim, jedna - w powiecie radomskim. 

Szczegółowy bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na 10 maja):

Radom i powiat radomski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 611 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 266 osób, z czego 43 pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 57 osób, z czego 15 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 44 zgonach i 96 ozdrowieńcach - jeden w ciągu ostatniej doby. W sumie potwierdzono 533 przypadki koronawirusa - 15 w ciągu ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 100 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, nikt nie jest również hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Kozienicki sanepid informuje o jednym zgonie i 22 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 28 przypadków koronawirusa.

Powiat białobrzeski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 127 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, nikt nie jest również hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 149 ozdrowieńcach i 10 zgonach. W sumie potwierdzonych zostało 188 przypadków koronawirusa

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 371 osób, z czego 30 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osób, a 13 jest obecnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Grójecki sanepid informuje o 27 zgonach oraz 198 ozdrowieńcach, z czego 23 odnotowano w ciągu ostatniej doby. W sumie potwierdzonych zostało 296 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 139 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy osoby, natomiast osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Szydłowiecki sanepid informuje o 4 zgonach i 21 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 41 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 52 osoby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, również nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Przysuski sanepid informuje o dwóch zgonach i siedmiu ozdrowieńcach. W sumie odnotowano 20 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 90 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, natomiast z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowana jest jedna osoba. Zwoleński sanepid informuje o trzech zgonach i 28 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 36 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 140 osób, z czego 16 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, natomiast z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są dwie osoby. Lipski sanepid informuje o jednym zgonie i dwóch ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 11 przypadków koronawirusa.

Wciąż nie ma nowych danych dotyczących powiatów: opoczyńskiego i koneckiego.