Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

Końskie: Poznaliśmy laureatów konkursu papieskiego

wtorek, 12 maj 2020 15:52 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Starostwo Powiatowe w Końskich rozstrzygnęło konkurs poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Odpowiedzi napływały z całej Polski, ale nie tylko.

Konkursowe pytania koneckie starostwo publikowało od 4 do 8 maja. Dotyczyły one życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Rywalizacja przeprowadzona została w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, przyznaje Marian Wikiera, naczelnik promocji koneckiego starostwa. Jak wyjaśnia, odpowiedzi na pytania napływały z całej Polski, a nawet z sąsiedniej Rosji.

W poszczególnych etapach zwyciężyli kolejno: Bartosz Popielski, Ewa Ferens i Natalia Boruń. Bartosz Popielski zgromadził również maksymalną liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej, na kolejnych pozycjach znaleźli się: Adam Kowalczyk i Hubert Popis. Z uwagi na wysoki poziom wiedzy i wyrównaną rywalizacje wśród uczestników, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia następującym osobom: Marcie Marczyńskiej, Klaudii Garłowskiej, Paulinie Nowakowskiej, Weronice Cichackiej, Annie Dziubińskiej, Martynie Mrozik, Dominikowi Prawdzie, Marcie Prawdzie, Marcinowi Matyni, Annie Kroszczyńskiej, Wojciechowi Czai i Kacprowi Szylskiemu. Przyznane zostały także wyróżnienia specjalne dla uczestników z dalekiego Krasnodaru w okolicach Soczi. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Mszy Św. z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w dniu 17 maja w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich.