Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Kozienice

Zmieniał wygląd, by zmylić policję. Wpadł w powiecie kozienickim

środa, 13 maj 2020 11:52 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

W powiecie kozienickim zatrzymano mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym za nielegalne posiadanie broni, porwania i rozboje. Poszukiwany miał przy sobie maszynkę do strzyżenia i farby do włosów, aby móc szybko zmieniać swój wygląd.

Poszukiwany listem gończym to 58-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat więzienia. Jak poinformował w środę zespół prasowy mazowieckiej policji, jest poszukiwany listem gończym przez sąd okręgowy w Radomiu. Zatrzymany dopuścił się m.in. rozbojów, porwań, nielegalnie posiadał także broń. 

Zatrzymania dokonali policjanci ze specjalnej Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W momencie zatrzymania miał przy sobie maszynkę do strzyżenia oraz farby do włosów, by móc bardzo szybko zmienić swój wygląd, nawet w podróży. - Policjanci ustalili także, że dbał o to, by nie pokazywać twarzy, dlatego w maseczce chodził jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń epidemiologicznych - wyjaśnia Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej policji:

Z ustaleń policjantów wynikało, że w ostatnim czasie mężczyzna mógł przemieszczać się pociągami, by nie zwracać na siebie uwagi. Kilka dni temu funkcjonariusze ustali, że może przebywać na terenie powiatu kozienickiego i tam właśnie po krótkim pościgu go zatrzymano. 

U mężczyzny znaleziono kilka dokumentów tożsamości, także zagranicznych, a także kilka telefonów komórkowych i narkotyki. 

Zapraszamy do nas: