Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

REGION

Coraz więcej ozdrowieńców w DPS w Wierzbicy. Powoli stabilizuje się również w Krzyżanowicach

piątek, 29 maj 2020 14:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Weronika Chochoł

Już 65 osób pokonało koronawirusa w budynku Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy przy ul. Sienkiewicza. Aktualnie chorych jest 6 osób z personelu i pensjonariuszy placówki. Stabilizuje się również sytuacja w DPS w Krzyżanowicach.

W domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, gdzie w połowie kwietnia wystąpiło pierwsze większe ognisko koronawirusa w powiecie radomskim, sytuacja została opanowana. Zarażonych jest obecnie tylko 4 mieszkańców, przebywają oni nadal w szpitalu. Wśród pracowników zakażone są tylko 2 osoby - mówi Marcin Genca - rzecznik starosty radomskiego:

Budynki DPS w Wierzbicy zostały zdezynfekowane i sytuacja wydaje się być opanowana. - Oczywiście wiele zależy teraz od utrzymania ścisłego reżimu sanitarnego i przestrzegania zasad ostrożności przez personel medyczny i pozostałych pracowników - dodaje Marcin Genca. 

Jeśli chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, z blisko 130 pensjonariuszek zakażone są nadal 24 podopieczne. - Podobnie jest z personelem: 24 pracowników nadal choruje na COVID-19 - relacjonuje Marcin Genca: 

W Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach mieszka 130 pensjonariuszek ze zróżnicowanym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej, również z chorobami przewlekłymi.