Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

REGION

[AKTUALIZACJA] 15:0 - piątkowy bilans koronawirusa w subregionie radomskim

piątek, 03 lipca 2020 14:57 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

Piętnastu ozdrowieńców, zero zgonów i dwanaście nowych przypadków - tak przedstawia się bilans koronawirusa w ciągu ostatniej dobie. Powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne informują również o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 

Najwięcej (6) nowych przypadków odnotowano w ostatniej dobie w Radomiu lub powiecie radomskim, nowe zachorowania odnotowały również powiatowe stacje w Szydłowcu (3) , Kozienicach (2) i Lipsku (1).

Żadna ze stacji w dobowym raporcie nie informuje o zgonach w wyniku zakażenia COVID-19. 

Są natomiast ozdrowieńcy. O 6 kolejnych osobach, które pokonały chorobę informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach, o 5 - PSSE w Radomiu i po 2 - PSSE w Zwoleniu i PSSE w Lipsku.

W powiecie opoczyńskim zachorowało 9 kolejnych osób. W sumie od początku pandemii potwierdzono 430 przypadków COVID-19. Aktywnie chore są 124 osoby, 280 wyzdrowiało, a 26 zmarło z powodu koronawirusa. 

Czekamy na aktualne dane z powiatu koneckiego. W środę,1 lipca na terenie powiatu  odnotowano w sumie 28 przypadków koronawirusa. 30 osób poddanych było kwarantannie (spadek o jedną osobę). 

Bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na piątek, 3 lipca):

Radom i powiat radomski: 

W kwarantannie domowej przebywa 695 osób, z czego 39 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 94 osoby, a w izolatorium - 17 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 250 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 69 osób, z czego 7 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 72 zgonach i 290 ozdrowieńcach (5 w ostatniej dobie). W sumie potwierdzone zostały 1064 przypadki koronawirusa (6 w ostatniej dobie).

Powiat kozienicki

W kwarantannie przebywa 296 osób. Izolacją domową objęte są 34 osoby (2 w ciągu ostatniej doby). Nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 15 osób. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 9 osób (jedna osoba do szpitala trafiła w ostatniej dobie). Kozienicki sanepid informuje o 8 zgonach i 65 ozdrowieńcach (6 w ostatniej dobie). W sumie potwierdzonych zostało 116 przypadków (2 w ciągu ostatniej doby).

Powiat białobrzeski: 

W kwarantannie domowej przebywa 616 osób (81 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby). Izolacją domową objętych jest 11 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologiczny. Również nikt nie przebywa w szpitalu podejrzenia lub zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 186 ozdrowieńcach i 11 zgonach. W sumie potwierdzonych zostało 214 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

W kwarantannie domowej przebywa 3016 osób (196 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie). W izolacji domowej przebywa 10 osób, a w izolatorium 9. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 45 osób, z czego 19 pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 5 osób. Grójecki sanepid informuje o 31 zgonach i 256 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 340 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

W kwarantannie domowej przebywa 76 osób (7 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie). Izolacją domową objętych jest 19 osób (3 w ciągu ostatniej doby). Nikt ni przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 1 osoba. Szydłowiecki sanepid informuje o 5 zgonach i 44 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 70 przypadków koronawirusa (3 w ciągu ostatniej doby).

Powiat zwoleński:

W kwarantannie domowej przebywa aktualnie 59 osób. Izolacją domową objętych jest 9 osób. 4 osoby przebywają w izolatorium, natomiast nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Zwoleński sanepid informuje o 3 zgonach i 38 ozdrowieńcach (2 w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzonych zostało 58 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

W kwarantannie domowej przebywają 63 osoby, z czego 3 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są 22 osoby (1 w ostatniej dobie). Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby (1 do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby). Lipski sanepid informuje o 5 zgonach i 15 ozdrowieńcach (2 w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzonych zostało 45 przypadków koronawirusa (1 w ciągu ostatniej doby).

Powiat przysuski: 

W kwarantannie domowej przebywa 216 osób z czego 14 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 47 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. W szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 przebywają 4 osoby (1 do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby). Przysuski sanepid informuje o 3 zgonach i 34 ozdrowieńcach. w sumie potwierdzonych zostało 91 przypadków koronawirusa.

Aktualnych danych do tej pory nie podała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lipsku.

 

 

Zapraszamy do nas: