Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Utonięcie było przyczyną śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono z Drzewiczki

wtorek, 07 lipca 2020 09:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Straż Pożarna w Opocznie
Weronika Chochoł

W poniedziałek, 6 lipca odbyła się sekcja zwłok 61-letniego mężczyzny, którego ciało wyłowiono w piątek wieczorem z Drzewiczki. Biegły wykluczył udział osób trzecich w zdarzeniu, a jako wstępną przyczynę zgonu ustalił utonięcie. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w piątek, 3 lipca wieczorem. Straż Pożarna w Opocznie otrzymała zgłoszenie o osobie, która unosi się na rzece Drzewiczce. Po dojeździe na miejsce zdarzenia mężczyzna został wyłowiony z wody, jednak mimo długiej reanimacji nie udało się go uratować.

W poniedziałek, 6 lipca przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny. - Biegły wstępnie ocenił, że przyczyną zgonu mężczyzny było utonięcie - z uwagi na ujawnienie wody w płucach. Podczas sekcji zabezpieczono krew do badań na zawartość alkoholu, ewentualnie innych substancji psychoaktywnych - mówi prokurator Witold Błaszczyk - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim:

Biegły wykluczył udział osób trzecich.

To trzecie utonięcie w powiecie opoczyńskim od początku wakacji. O tragicznym początku sezonu więcej przeczytać można tutaj.

Zapraszamy do nas: