Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Kozienice

Podejmij wyzwanie i zdobądź Odznakę Krajoznawczą Ziemi Kozienickiej

środa, 08 lipca 2020 13:25 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze w Kozienicach ma propozycję dla wszystkich dzieci, ale nie tylko, na dobre spożytkowanie wolnego czasu w lato. Zwiedzając Ziemię Kozienicką można zdobyć Odznakę Krajoznawczą Ziemi Kozienickiej, która będzie doskonałą pamiątką z wakacji.

Zdarza się, że dzieci i młodzież, które zostają na wakacje w domu, często nie wiedzą co zrobić z wolnym czasem. Pomysłów brakuje również ich opiekunom. W takiej chwili z pomocą przychodzi kozienicki oddział PTTK. - Kilka lat temu nasz oddział ustanowił Odznakę Krajoznawczą Ziemi Kozienickiej. Podejmując próbę jej zdobycia, będziemy musieli odwiedzić zarówno najbardziej znane miejsca na terenie powiatu i Puszczy Kozienickiej i te znane tylko przez nielicznych – mówi wiceprezes kozienickiego PTTK Mirosław Mazur:

Z propozycji mogą skorzystać również dziadkowie, których w wakacje odwiedzą wnuki. Dzieci nie tylko poznają ciekawe miejsca, ale wyjadą z Kozienic dumni ze swojego osiągnięcia.

Odznaka podzielona jest na trzy stopnie: brązowa, srebrna i złota. - Pierwszy zdobędziemy już za odwiedzenie piętnastu miejsc, które są wymienione w regulaminie odznaki – wyjaśnia Mirosław Mazur. - Potwierdzeniem naszej wizyty w danym miejscu może być pieczątka danego miejsca lub zdjęcie – dodaje:

Chcąc zdobyć odznakę będziemy mogli zwiedzić niemal cały powiat kozienicki ze wszystkimi jego gminami, a także Puszczę Kozienicką, której spora część znajduje się już poza granicami powiatu:

Aby zdobyć brązową odznakę musimy odwiedzić piętnaście miejsc z przynajmniej dwóch obszarów, a jednego roku możemy zdobyć tylko jeden stopień niezależnie od liczy miejsc, które odwiedzimy. Nadprogramowe przechodzą na kolejny rok, w którym będziemy mogli swój stopień podnieść. Powodzenia!