Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

Remont drogi w Koszarach ze wsparciem samorządu Mazowsza

środa, 08 lipca 2020 15:49 / Autor: Weronika Chochoł
mazovia.pl
Weronika Chochoł

Droga gmina w Koszarach w gminie Zwoleń będzie wyremontowana. Wartość tej inwestycji to ponad 1 800 000 zł, z czego 1 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisał dzisiaj wicemarszałek województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski.

Droga jest połączeniem z drogą Pionki-Zwoleń, a jej obecny stan jest zagrożeniem dla użytkowników ruchu. Dzięki inwestycji wykonana będzie nawierzchnia asfaltowa drogi gminnej w Koszarach. Wybudowane zostaną także chodniki z kostki brukowej i asfaltu. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 1 mln zł.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych":

– Na Mazowszu mamy około 3 tysiące kilometrów dróg, a każdy wyremontowany odcinek to ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszę się, że dzięki zaplanowanym pracom zwiększy się komfort wszystkich użytkowników tej drogi – zarówno zmotoryzowanych – dzięki asfaltowej nawierzchni, jak i pieszych, do których dyspozycji zostaną oddane chodniki – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Dodatkowo, podczas spotkania w Zwoleniu podpisana została umowa z Powiatem Zwoleńskim na budowę drogi w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a strażacy ochotnicy wyposażeni zostali w środki ochrony.