Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Uzupełniony skład komisji w Mniszkowie

czwartek, 09 lipca 2020 17:46 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńskie starostwo pomogło w skompletowaniu komisji wyborczej w gminie Mniszków. – Wybory tu się odbędą – zapewnia starosta Marcin Baranowski.

Opoczyńskie starostwo pomogło w skompletowaniu komisji wyborczej w gminie Mniszków. Jedną z pracujących tu komisji wyborczych zaatakował koronawirus. Choroba wykluczyła z pracy kilka osób. Dlatego skład tej komisji musiał zostać uzupełniony. – Chodzi o kilka osób, które wyraziły zgodę, aby w takich komisjach zasiadać – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski. Jak zapewnia, wybory w gminie Mniszków nie są zagrożone. Dodaje równocześnie, że podczas niedzielnego głosowania zachowane zostaną niezbędne restrykcje sanitarne. Wszystko po to, by zapewnić głosującym, ale także osobom pracującym w komisjach jak największe bezpieczeństwo.

W gminie Mniszków zakażonych zostało kilkanaście osób. Chodzi zarówno o pracowników komisji, jak i miejscowego urzędu. Od 6 lipca urząd jest nieczynny dla interesantów. W jego pomieszczeniach wykonana została dezynfekcja i ozonowanie. Mieszkańcy mogą się kontaktować z urzędnikami telefonicznie i drogą elektroniczną.

W powiecie opoczyńskim od początku epidemii potwierdzonych zostało 460 przypadków zachorowania na COVID-19. W ciągu ostatniej doby przybyły trzy osoby zakażone koronawirusem. To mieszkańcy gmin: Drzewica, Opoczno i Mniszków. Aktywnie zakażonych jest obecnie na terenie powiatu 114 osób. 318 wyzdrowiało, a 28 zmarło.

Zapraszamy do nas: