Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Jedna osoba zmarła, sześć zachorowało, dwadzieścia siedem pokonało chorobę. Dobowy bilans COVID-19

wtorek, 14 lipca 2020 15:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (geralt)
Weronika Chochoł

6 nowych przypadków, 1 zgon i 27 ozdrowieńców - tak prezentuje się bilans koronawirusa w subregionie radomskim. Nowe przypadki i zgon odnotowano jedynie w Radomiu lub powiecie radomskim. 

W ciągu ostatniej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu odnotowała 6 nowych zakażeń. Radomski sanepid informuje również o jednym zgonie. Kolejną ofiarą koronawirusa jest 78-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu. Są również dobre informacje - COVID-19 pokonało 16 kolejnych osób. Wśród ozdrowieńców jest 13 kobiet w wieku od 13 do 55 lat oraz 3 mężczyzn w wieku od 28 do 54 lat. 

Pozostałe stacje sanitarno-epidemiologiczne nie informują o kolejnych zgonach ani nowych przypadkach odnotowanych w ciągu ostatniej doby. W dobowych raportach są natomiast informacje o kolejnych osobach, które pokonały chorobę. O ozdrowieńcach informują Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Grójcu (3), Przysusze (3), Kozienicach (2), Szydłowcu (1), Zwoleniu (1) i Lipsku (1).

W powiecie opoczyńskim w ciągu ostatnie doby zachorowało 6 kolejnych osób. Aktywnie chorych jest obecnie 108 osób. Opoczyński sanepid informuje o 347 ozdrowieńcach i 29 zgonach. W sumie potwierdzonych zostały 484 przypadki COVID-19.

W powiecie koneckim kwarantanną objętych jest 75 osób, nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym, natomiast 5 osób przebywa w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa jedna osoba. Konecki sanepid informuje o 25 ozdrowieńcach i 1 zgonie. W sumie potwierdzone zostały 32 zakażenia.

Szczegółowy bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na 14 lipca):

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową objętych jest 660 osób, z czego 97 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 80 osób, a w izolatorium 1. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 165 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 58 osób, z czego 4 do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 416 ozdrowieńcach (16 w ostatniej dobie) i 74 zgonach. W sumie potwierdzono 1154 przypadki koronawirusa (6 w ostatniej dobie).

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową objętych jest 326 osób. Izolacją domową objętych jest 25 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Kozienicki sanepid informuje o 84 ozdrowieńcach (2 w ostatniej dobie) i 8 zgonach. W sumie potwierdzono 120 przypadków koronawirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową objętych jest 55\88 osób, z czego 41 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacja domową objętych jest 5 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani w szpitalu. Również nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Białobrzeski sanepid informuje o 194 ozdrowieńcach i 12 zgonach. W sumie potwierdzono 216 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 2560 osób, z czego 145 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 10 osób, w izolatorium przebywają 2 osoby, natomiast 6 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Grójecki sanepid informuje o 271 ozdrowieńcach (3 w ostatniej dobie) i 32 zgonach. W sumie potwierdzono 345 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową objęte są 64 osoby, 8 opuściło kwarantannę w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 12 osób, to o 1 osobę mniej niż wczoraj. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nazdorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 1 osoba. Szydłowiecki sanepid informuje o 53 ozdrowieńcach (1 w ostatniej dobie) i 5 zgonach. W sumie potwierdzono 71 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową objętych jest 39 osób, z czego 2 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 3 osoby. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Zwoleński sanepid informuje o 48 ozdrowieńcach (1 w ostatniej dobie) i 3 zgonach. W sumie potwierdzono 58 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową objętych jest 65 osób. w izolacji domowej przebywają 24 osoby. 1 osoba objęta jest nadzorem epidemiologicznym oraz przebywa w izolatorium. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 2 osoby. Lipski sanepid informuje o 17 ozdrowieńcach (1 w ostatniej dobie) i 5 zgonach. W sumie potwierdzono 48 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objęte są 172 osoby, z czego 1 do kwarantanny trafiła w ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 28 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym ani nie przebywa w izolatorium. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 1 osoba przebywa w szpitalu. Przysuski sanepid informuje o 63 ozdrowieńcach (3 w ostatniej dobie) i 3 zgonach. W sumie potwierdzono 100 przypadków koronawirusa.

 

Zapraszamy do nas: