Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

Terytorialsi na linii wsparcia dla organizatorów wpoczynku

czwartek, 16 lipca 2020 10:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. terytorialsi.wp.mil.pl
Weronika Chochoł

Przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT, udzielą organizatorom wypoczynku dzieci i młodzieży szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

Infolinię wsparcia uruchomionono zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej. 

- Pomoc WOT ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze WOT w razie potrzeby będą też udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu - wyjaśnia płk Marek Pietrzak - rzecznik prasowy WOT. 

Infolinia działa codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00 pod numerem 800-100-102. 

- Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej - dodaje płk Marek Pietrzak.