Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Obradowali radni powiatu kozienickiego

czwartek, 23 lipca 2020 17:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo w Kozienicach/Youtube
Kamil Zapora

Pomoc finansowa dla szpitala w Kozienicach, ale też rozpad zespołu ds. reagowania i działań naprawczych dla lecznicy oraz atak słowny na radnego w czasie wizyty na targu – to tematy, które pojawiły się na 23. sesji rady powiatu kozienickiego.

Sesja rozpoczęła się od sprawozdania starosty Andrzeja Junga z prac zarządu. Starosta poinformował o kolejnym wsparciu dla szpitala powiatowego w Kozienicach od starostwa w kwocie 250 tys. złotych, m.in. na przebudowę bloku operacyjnego i traktu porodowego:

Na sesji wprowadzono poprawkę do uchwały z początku 2019 roku powołującej do życia zespół ds. reagowania i opracowania działań naprawczych dla kozienickiego szpitala. Przyczyną była rezygnacja jego przewodniczącego – radnego Zbigniewa Sitkowskiego. W tym miejscu radny Stanisław Orzechowski zadał pytanie o sens dalszego funkcjonowania zespołu:

Na czwartkowej sesji chęć rezygnacji wyrazili pozostali członkowie zespołu.

Radny Orzechowski opowiedział również o incydencie jaki spotkał go w czasie wizyty na targu w Kozienicach:

Stanisław Orzechowski zasugerował, że może być to wynikiem sporu w radzie po decyzji zarządu o przebudowie drogi do Lipskich Bud zamiast w Cecylówce Brzózkiej. Przypomnijmy, że powiat na pierwszą drogę dostał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Inwestycja w Cecylówce nie miała szans na taką pomoc, ponieważ nie spełniała kryteriów. W tym momencie stan drogi w Cecylówce jest uregulowany i trwają prace nad projektem jej przebudowy, tak aby ubiegać się o dofinansowania również do niej.

Rady Orzechowski zwrócił się też ze swoistym apelem do starosty o to by radni w Kozienicach mogli czuć się bezpiecznie:

W punkcie wolnych wniosków, radny Krzysztof Wolski chciał, aby zarząd powiatu zobowiązał się do przygotowania do końca sierpnia projektu budowy chodnika w Wólce Brzózkiej w gminie Głowaczów, aby zwiększyć bezpieczeństwo w okolicy przystanku:

Za wnioskiem głosowało 14 radnych.