Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Laptopy do zdalnej nauki trafiły do skaryszewskich szkół

wtorek, 04 sierpnia 2020 09:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kolejne 52 laptopy zakupiono dzięki środkom pozyskanym z programu Polska Cyfrowa.

– Zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy - w obliczu pandemii koronawirusa - bardzo wzrosło, dlatego niezwłocznie podjęliśmy działania, by pozyskać środki na jego zakup. Właśnie przekazaliśmy dyrektorom szkół 52 laptopy - powiedział burmistrz Skaryszewa  Dariusz Piątek. Wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad 114 tys. złotych.

Przypomnijmy, że „Zdalna Szkoła+” to drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Gmina Skaryszew w pierwszym etapie („Zdalna szkoła”) otrzymała 70 tys. zł na zakup 30 laptopów do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli gminnych szkół, a w drugim etapie („Zdalna szkoła+”) – ponad 114 tys. na zakup 52 laptopów dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Była to maksymalna kwota przeznaczona na gminę, jaką można było uzyskać w tym programie.