Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

WFOŚiGW wypłacił ponad 90 mln złotych na Czyste Powietrze i Moją Wodę

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 13:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 14 tys. umów zawarto w ramach programu "Czyste Powietrze" w województwie mazowieckim. Do beneficjentów trafiło ponad 88 mln zł dotacji oraz ponad 5 mln zł pożyczek.

- W województwie mazowieckim zainteresowanie Programem Czyste Powietrze jest niezmiennie duże. Do tej pory w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyjęto ponad 17 200 wniosków na kwotę dofinansowania w formie dotacji na blisko 300 mln zł oraz zawarto 13 880 umów - informuje Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

- Jeśli chodzi o kwotę wypłaconych środków, to mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie jest liderem. Do tej pory beneficjentom Programu Czyste Powietrze na Mazowszu wypłacono ponad 88 mln zł dotacji oraz ponad 5 mln zł pożyczek - dodał prezes Ryszka.

 Również program „Moja Woda”, którego głównym celem jest ochrona zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Mazowsza.

Do końca lipca - czyli w miesiąc od otwarcia naboru - do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wpłynęło ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie w formie bezzwrotnej dotacji, na łączną wnioskowaną kwotę przekraczającą 4,7 mln zł.