Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Uczniowie w końcu wrócili do szkoły

wtorek, 01 września 2020 11:17 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po prawie półrocznej przerwie uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach. Z tego powodu rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny będzie dla uczniów większym wyzwaniem niż zwykle. Jednocześnie większość bardziej niż zwykle cieszy się z powrotu do szkoły.

Dzisiaj po długiej przerwie nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach spotkali się ze swoimi uczniami na żywo w murach szkoły. Jak się okazało, była to dla nich szczególnie ważna chwila:

Nie mniej stęsknili się uczniowie, zarówno za kolegami i koleżankami jak i za swoimi wychowawcami:

Nauczyciele są wyraźnie zadowoleni, że będą mogli wrócić do nauczania tradycyjnego:

Natomiast opinie na temat nauczania zdalnego wśród uczniów są podzielone:

Powrót do nauki stacjonarnej w szkole nie będzie łatwy po tak długiej przerwie. Licealiści przyznają, że będą potrzebowali czasu, aby przestawić się do nauki w tradycyjnym trybie:

Czy podręczniki już skompletowane, a tornistry przygotowane do szkoły?

Uczniowie, rodzice i nauczyciele do samego końca nie byli pewni jak będą wyglądały lekcje w nowej rzeczywistości? Teraz już wiemy, że maseczki wśród uczniów i nauczycieli nie są obowiązkowe. Mówi dyrektor I LO w Kozienicach, Ewa Malec:

Wielu uczniów I LO mieszka poza Kozienicami. Czy codzienne dotarcie do szkoły stanowi dla nich problem?

Uczniowie w większości korzystają z prywatnych przewoźników. Na terenie powiatu kozienickiego funkcjonuje kilku, a niektórzy specjalnie dostosowują swoje kursy do potrzeb uczniów. - Od pierwszego września będzie funkcjonował nowy rozkład jazdy na trasie Garbatka-Letnisko – Kozienice dla młodzieży – mówi Anna Tomala z firmy TomBus:

W Kozienicach znajduje się również internat, w którym mogą mieszkać uczniowie Zespołu Szkół i I LO. Mówi naczelnik wydziału edukacji w starostwie powiatowym, Janusz Patkowski:

Uczniowie ostatni raz brali udział w lekcjach stacjonarnych 11 marca.