Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Mazowsze

Stypendia unijne czekają na zdolnych uczniów

czwartek, 03 września 2020 20:28 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay.com
Kamil Zapora

Trwa nabór wniosków, aby otrzymać stypendium na rok szkolny 2020/2021 z urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. Program skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących na Mazowszu.

Warunkiem otrzymania stypendium będą wysokie wyniki w nauce (średnia nie niższa niż 5,40), głównie w zakresie przedmiotów rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, np. przedmioty przyrodnicze, informatyka, języki obce, matematyka i przedsiębiorczość.

Dodatkowo premiowane będą osiągnięcia za zdobycie tytułu laureata lub finalisty w olimpiadach i/lub konkursach.

Aby zgłosić się do programu należy: do 9 września założyć konto i elektronicznie zarejestrować wniosek na stronie internetowej projektu. Następnie przekazać wersję papierową dokumentów do urzędu marszałkowskiego do 21 września. Wygenerowany ze strony internetowej wniosek, wraz z niezbędnymi dokumentami, należy złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym (decyduje data wpływu) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

W roku szkolnym 2020/2021 przyznanych zostanie 476 stypendiów. Przewidywana wartość stypendium wyniesie nie mniej niż 5314 zł. Uczeń będzie mógł je przeznaczyć m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, fachowej literatury, opłacenie uczestnictwa w obozach, wycieczkach edukacyjnych, kursach językowych, korzystania z Internetu, itp. - Zachęcamy do składania wniosków i aplikowanie o stypendia - mówi marszałek Adam Struzik:

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać pod numerami telefonów: (22) 59 79 410, 413, 423, 430, 449 lub drogą elektroniczną pod adresem: edukacja@mazovia.pl

„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” jest projektem Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.