Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Kozienice

Ruszył największy uniwersytet dla seniorów na Mazowszu

środa, 09 września 2020 13:09 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach jest największy w wojewódzkie Mazowieckim i jednym z największych w Polsce. Dziś seniorzy wzięli udział w inauguracji nowego roku akademickiego.

Na ten dzień seniorzy z Kozienic czekali bardzo długo. Wybuch pandemii niespodziewanie przerwał ich poprzedni rok akademicki w tradycyjnej formie. Wykłady i zajęcia przeniosły się do sieci. Jednak jak podkreślają słuchacze UTW, nie zastąpi to osobistego udziału w życiu „studenckim”:

W tym roku seniorzy wyjątkowo zainaugurowali nowy rok akademicki w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim, choć w zasadzie do ostatniej chwili stało to pod znakiem zapytania. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Pierwsza edycja UTW ruszyła w 2008 roku. Od tamtej pory uniwersytet w Kozienicach stał się największym tego typu na Mazowszu, a biorąc pod uwagę stosunek liczby słuchaczy do liczby mieszkańców, być może nawet największym w kraju. Z pewnością wpływ na to ma bogata oferta. Mówi dyrektor UTW w Kozienicach, Elwira Kozłowska:

Jednak UTW to przede wszystkim ludzie, a dla dla wielu z nich uniwersytet to nie tylko cotygodniowe wykłady. To coś znacznie więcej:

Tego dnia na słuchaczy czekał jeszcze koncert oraz wykład inaugurujący zatytułowany „Życie na Plus w wieku 50 plus”, choć wydaje się, że seniorzy z Kozienic już wszystko na ten temat wiedzą.