Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Opoczno

Policja apeluje o rozwagę na drodze

czwartek, 17 września 2020 13:51 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 726 w Wąglanach. Przyczyną zdarzenia byłą zbyt duża prędkość.

Nadmierna prędkość oraz niezachowanie bezpiecznej odległości były prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło 16 września o godzinie 18.45 na drodze wojewódzkiej 726 w Wąglanach. – 20-letni kierujący audi prawdopodobnie jadąc za szybko, uderzył w tył fiata seicento, który skręcał w prawo. W wyniku uderzenia kierowca oraz pasażerka fiata trafili do szpitala w Opocznie – wyjaśnia asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł, a ci, którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 km/h stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

By zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, opoczyńscy policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z grupy speed przeprowadzili ostatnio kontrole prędkości pojazdów poruszających się po opoczyńskich drogach. – Efekty tej pracy pokazują jednoznacznie, że kierowcy w dość znaczący sposób lekceważą sobie obowiązujące przepisy – mówi rzecznik Barbara Stępień. Jak dodaje, w wyniku akcji aż 43 kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi za przekroczenie prędkości.

Policja informuje, że podobne akcje będą jeszcze organizowane na terenie powiatu opoczyńskiego.