Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Chorzy na Covid-19 z Kozienic ewakuowani do Przysuchy

czwartek, 15 października 2020 11:24 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Pacjenci oddziału zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach opuścili placówkę - część z chorych przewieziona została do szpitala w Przysusze, a ci, których stan zdrowia na to pozwalał, wypisani zostali do domów - poinformował dyrektor lecznicy Roman Wysocki. Szpital zmaga się trudną sytuacją po tym, jak wśród lekarzy oddziału zakaźnego wykryto zakażenie koronawirusem.

Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 potwierdzono u czterech lekarzy z oddziału zakaźnego. Niewykluczone, że jeszcze dziś znany będzie wynik testu kolejnego medyka podejrzanego o zakażenie, którego wspiera kilku lekarzy z innych oddziałów. - Wystąpiliśmy do wojewody o skierowanie do pracy na oddziale lekarzy z innych placówek medycznych. Jeśli tak się stanie, to niewykluczone, że już w poniedziałek ponownie zaczniemy przyjmować pacjentów - mówi dyrektor lecznicy Roman Wysocki.

Jeszcze we wtorek na oddziale zakaźnym w Kozienicach leczonych było 25 pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19. – Wczoraj część osób, których stan zdrowia na to pozwalał, została wypisana do domu i ich dalsze leczenie prowadzone będzie w warunkach izolacji domowej – mówi starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung:

Na oddziale przebywa jedynie dwóch pacjentów pod respiratorami. Pozostali przewiezieni zostali do szpitala w Przysusze, który zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego został kilka dni temu przekształcony w lecznicę przeznaczoną tylko dla pacjentów z COVID-19.

Jednocześnie dyrekcja szpitala poszukuje chętnych lekarzy do pełnienia dyżurów w oddziale zakaźnym w Kozienicach.