Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

Wnioski wyciągnięte. Kozienice wracają do nauki zdalnej

piątek, 23 października 2020 14:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od jutra w całej Polsce obowiązywać będzie czerwona strefa. Oznacza to, że klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą na zdalny tryb pracy. Jak twierdzi wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień, wnioski z poprzedniego roku szkolnego zostały wyciągnięte, a szkoły są przygotowane na powrót nauczania zdalnego.

Nauka zdalna, którą wprowadzono na początku pandemii w Polsce zaskoczyła wszystkich, zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Nie brakowało krytycznych opinii na temat prowadzenia zajęć w takim trybie. Rodzice skarżyli się m.in. na zbyt duże obciążenie materiałem dzieci, a także na długi czas jaki muszą spędzać z nimi przy książkach i zadaniach zadanych przez nauczycieli. Teraz ma być inaczej. - Mieliśmy kilka miesięcy na przygotowanie się do nauki zdalnej. Na koniec sierpnia dyrektorzy naszych szkół dostali rekomendacje – mówi wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień. - Oni wiedzą co teraz mają robić – dodaje:

Do tej pory gmina rozdała kilkadziesiąt komputerów uczniom szkół podstawowych. Dodatkowym ułatwieniem ma być ujednolicenie nauczania zdalnego. Wszyscy nauczyciele dostali wytyczne do korzystania z jednego oprogramowania przy kontaktach z uczniami. - Nie chcemy wprowadzać dodatkowego chaosu – podkreśla wiceburmistrz:

Ponadto zarówno uczniowie jak i nauczyciele przeszli szkolenie z oprogramowania do nauki zdalnej.