Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

Końskie

11 listopada w Końskich i Baryczy

poniedziałek, 02 listopada 2020 15:26 / Autor: Marcin Prejs
Fot. satynek/Pixabay
Marcin Prejs

Koneckie samorządy ograniczają zakres tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju wymusiła na koneckich samorządach modyfikację planów związanych z organizacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Gmina Końskie podjęła już decyzję, że ograniczy zakres przygotowań do obchodów, jak i samego świętowania. – To będzie bardzo skromna uroczystość ze spotkaniem w kilku grupach od siebie wyodrębnionych pod Pomnikiem Wdzięczności – wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Jak dodaje, całość zakończy się mszą w parafii św. Mikołaja.

Gmina rezygnuje zarówno z uroczystej akademii w przeddzień obchodów, jak i koncertu przy domu kultury, który miał się odbyć po mszy 11 listopada.

Swoje uroczystości zamierza ograniczyć również Starostwo Powiatowe w Końskich. – Na tę chwilę przewidziana jest uroczystość, ale w formie bardzo ograniczonej – mówi Marian Wikiera, naczelnik promocji. W programie jest odsłonięcie tablicy poświęconej 74. Górnośląskiemu Pułkowi Piechoty. Uroczystość zaplanowana została na 10 listopada w Baryczy. – Jeżeli nic się nie zmieni, to spróbujemy tę tablicę odsłonić – wyjaśnia Marian Wikiera. Zapowiada jednak, że uroczystości odbędą się bez udziału uczniów oraz z zachowaniem odpowiednich odstępów między uczestnikami obchodów.