Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Radomskie

Nowe auta dla placówek gminnych w Skaryszewie

wtorek, 05 stycznia 2021 12:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Skaryszew kupiła dwa samochody osobowe do przewozu dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz dla miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek powiedział, że zakup był możliwy dzięki oszczędnościom w ubiegłym roku. - Jeden samochód jest przeznaczony do przewozu dzieci do szkół ze specjalnymi potrzebami. 9-cio osobowe auto wyposażone jest w rampę najazdową, podwyższony sufit, stanowiska do mocowania wózków inwalidzkich, układ foteli umożliwiający swobodne poruszanie się w pojeździe i bezpieczne przeniesienie mniejszych dzieci z wózka na fotel - wyjaśnia burmistrz Piątek.

Z kolei Elżbieta Czajkowska, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty w Skaryszewie przypomina, że w roku szkolnym, codziennie dowożonych jest 24 uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Miasta i Gminy Skaryszew do szkół specjalnych i ośrodków szkolno–wychowawczych w Radomiu oraz integracyjnych oddziałów filii PSP Odechów w Wólce Twarogowej.

Dotychczas przewozy dzieci obsługiwał wysłużony już samochód będący w posiadaniu gminy.Koszt zakupu samochodu z rocznika 2016 został w całości pokryty z budżetu gminy i wyniósł ponad 74 tys. zł. Kolejny samochód to dwuosobowy auto z blaszaną paką z roku 2016. Został on przekazany na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skaryszewie i będzie wykorzystywany do interwencji związanych z przewożeniem bezdomnych zwierząt, przymusowym odbiorem czworonogów oraz udzielaniem im pomocy po wypadkach. Dodatkowo specjalna grafika na samochodzie zachęca do adopcji psiaków ze skaryszewskiego schroniska. Koszt zakupu tego pojazdu wyniósł ponad 24 tys. zł.