Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 08 stycznia 2021 12:24 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

Na terenie powiatu opoczyńskiego wykonanych zostało w ubiegłym roku 10.819 testów w kierunku koronawirusa. Wynik pozytywny stwierdzony został u 1450 osób. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o nowym sprzęcie, który trafi do opoczyńskiego szpitala.

Powiat Opoczyński podsumowuje walkę z Covid-19 prowadzoną w ubiegłym roku. W tym czasie zostało wykonanych 10.819 testów w kierunku koronawirusa. – Wynik pozytywny stwierdzony został u 1450 osób, zmarły 64 osoby – wyjaśniła Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Wicestarosta przypomniała, że powiat zwłaszcza na początku pandemii był bardzo doświadczony przez koronowirusa. Najpierw duże ognisko koronawirusa wykryte zostało w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Pod koniec roku z Covid-19 zmagał się DPS w Niemojowicach.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o czterech liniach autobusowych uruchomionych od nowego roku w ramach rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Dzięki nim dziennie wykonywanych jest około 25 kursów. – W ciągu roku będzie to prawie 300 tysięcy kilometrów – mówił starosta opoczyński Marcin Baranowski. Podkreślił, że połączenia cieszą się dużym zainteresowaniem, a na ich realizację powiatowy samorząd otrzymał rządowe dofinansowanie w wysokości 880 tys. zł.

Podobnie jak w ubiegłych latach także w 2021 roku na terenie powiatu opoczyńskiego można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Zgodnie z decyzją starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego na terenie powiatu taka pomoc udzielana jest w trzech punktach zlokalizowanych w ośmiu miejscach, po jednym w każdej z gmin powiatu. Ze względu na sytuację epidemiczną do 17 stycznia pomoc prawna na terenie powiatu opoczyńskiego udzielana jest w formie teleporad lub drogą mailową.

Zwłaszcza w okresie zimowym pamiętajmy o osobach bezdomnych, apeluje do mieszkańców powiatu wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Właśnie osobom bezdomnym poświęcone było specjalne spotkanie zwołane w trybie online z inicjatywy starosty. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o sprzęcie, który trafi do Szpitala Powiatowego w Opocznie. Zakupiony został on dzięki dotacji celowej wojewody łódzkiego na walkę z Covid-19. Chodzi namiot pneumatyczny wraz z osprzętem.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali:

Przypominamy, że od tego tygodnia piątkowe audycje Powiat Opoczyński na Fali emitowane są na antenie Radia Plus Radom o godzinie 10.30.