Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

REGION

Drogi powiatowe przejezdne

środa, 13 stycznia 2021 10:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Powiat Radomski
Monika Nowakowska

Radom i region radomski przysypane białym puchem. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych, po nocnych opadach wszystkie drogi powiatowe są przejezdne.

Pługopiaskarki z dwóch firm, zajmujących się zimowym utrzymaniem ponad 500 kilometrów dróg powiatowych na terenie Powiatu Radomskiego wyjechały na drogi około godz. 3 nad ranem. Akcja odśnieżania trwała przez kilka godzin, a odcinki dróg powiatowych zostały oczyszczone ze śniegu oraz posypane mieszanką solno - piaskową na całej długości lub - w zależności od miejsca - tylko w newralgicznych punktach.

Przypomnijmy, teren Powiatu Radomskiego został podzielony na 2 rejony zimowego utrzymania dróg:

- rejon 1 obejmuje odcinki dróg powiatowych na terenie gmin: Iłża, Przytyk, Wolanów, Zakrzew, Kowala, Wierzbica oraz ulice leżące w ciągach dróg powiatowych na terenie miasta Iłża

- rejon 2 obejmuje odcinki dróg powiatowych na terenie gmin: Pionki, Jedlińsk, Jedlnia Letnisko, Jastrzębia, Gózd i Skaryszew oraz ulice leżące w ciągu dróg powiatowych w miastach Pionki i Skaryszew

Wieczorem spodziewane są kolejne opady śniegu.

W Radomiu również spokojnie. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Powiat kozienicki 

Tutaj o 300 kilometrów dróg powiatowych dba samodzielnie Zarząd Dróg Powiatowych w Kozienicach. Jak podkreśla dyrektor Marcin Łopuszański, w tym momencie na żadnym odcinku nie ma problemów z przejezdnością. Choć nadzór nad wszystkimi drogami to spore wyzwanie ze względu na wydłużony kształt powiatu kozienickiego: