Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Kozienice

Drogowcy w Kozienicach pracują pełną parą

poniedziałek, 08 lutego 2021 10:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od rana w Kozienicach mamy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu. W połączeniu z wiatrem tworzą wyjątkowo niesprzyjające warunki na drogach. Służby odpowiedzialne za ich odśnieżanie robią co mogą, aby zapewnić przejezdność.

Jak powiedział nam Robert Wojcieszek z Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, w tej chwili po drogach gminny jeżdżą dwa duże samochody ciężarowe z pługami i posypywarkami. Także na chodniki zostały wysłane małe ciągniki i samochód do odśnieżania:

Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach Marcin Łupuszański, od godziny 3 nad ranem po drogach powiatowych bez przerwy jeździ pięć pojazdów. Obecnie wszystkie drogi powiatowe są przejezdne, tak samo jak krajówki: 79 i 48.

Wszystko wskazuje na to, że kierowcy jeżdżą odpowiedzialnie i dostosowują prędkość do panujących warunków – do tej pory kozieniccy strażacy nie byli wzywani do jakichkolwiek kolizji czy wypadków drogowych.

Intensywnych opadów śniegu możemy spodziewać się do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień może spaść od 15 do 20 cm śniegu.