Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

Opoczno

O pomocy osobom niepełnosprawnym w Opocznie

piątek, 22 października 2021 10:48 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W poniedziałek odbędzie się w Opocznie Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych i Instytucji Działających na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które przeprowadzone zostały w sali widowiskowej PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Nagrody oraz medale ministra i kuratora odebrali tu nauczyciele z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. pedagodzy z powiatu opoczyńskiego. Nagrodę ministra edukacji odebrała tam Katarzyna Lizis, nagrody kuratora oświaty otrzymali Dagmara Staniszewska-Telus i Dariusz Kołodziejczyk, a medale Komisji Edukacji Narodowej Renata Jach, Małgorzata Orłowska i Agnieszka Nalewczyńska. W Bełchatowie wyróżnieni zostali nauczyciele z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i tomaszowskiego.

Zakończył się remont powiatowej drogi na odcinku Zdyszewice - Czersko na terenie gminy Żarnów. – Droga była bardzo zniszczona, dlatego jej remont był niezbędny – wyjaśniał w audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta opoczyński Marcin Baranowski. Jak poinformował, pół miliona na remont wyłożył Urząd Marszałkowski w Łodzi w ramach wyłączenia gruntów z produkcji rolnej, a 350 tys. zł Nadleśnictwo Opoczno. Pozostałą kwotę po połowie zabezpieczyli Powiat Opoczyński i Gmina Żarnów. Łączna wartość zadania to prawie 900 tys. zł.

Na najbliższej sesji będzie rozpatrywany wniosek zarządu w sprawie utworzenia młodzieżowej rady powiatu opoczyńskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma ona szansę powstać jeszcze w tym roku. Składać się będzie z 19 młodych osób. Wybrane będą one przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach ponadpodstawowych dla młodzieży z terenu powiatu opoczyńskiego, których organ prowadzący ma swoją siedzibę na terenie tego powiatu.

Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych i Instytucji Działających na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami przeprowadzone zostanie w Opocznie. Będzie ono okazją do zaprezentowania oferty kierowanej do osób z niepełnosprawnościami. Forum odbędzie się w najbliższy poniedziałek w godzinach 9-13 w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie przy ul. Piotrkowskiej.

Posłuchaj audycji Powiat Opoczyński na Fali: