Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Radomskie

1,9 mln zł na budowę pomostu na zalewie Siczki w Jedlni-Letnisku

czwartek, 25 listopada 2021 13:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Samorząd województwa mazowieckiego przekazał prawie 1,9 mln zł na budowę pomostu pieszo-rowerowego łączącej oba brzegi zalewu Siczki w Jedlni-Letnisku.

Umowę w tej sprawie podpisali Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego i Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko.

- Budowa tej kładki z pewnością ułatwi komunikację mieszkańcom gminy, ale też zachęci turystów do odwiedzania Siczek. To bardzo urokliwe miejsce - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Pomost ma połączyć ulicę Płużańskiego z drugim brzegiem zalewu.

- Ten pomost to ciąg pieszo-rowerowy nie tylko dla mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko, ale też dla wszystkich gości, którzy przyjeżdżają, żeby odpocząć lub pospacerować. To też inwestycja wpisana do strategii rozwoju gminy Jedlnia-Letnisko. Mam nadzieję, że niebawem rozpoczniemy tę inwestycję. Mam nadzieję, ze uda nam się zsynchronizować budowę z oczyszczeniem zalewu - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Konstrukcja pomostu ma przypominać molo w Sopocie.

- Oczywiście mówimy o całkiem innych rozmiarach. Pomost na konstrukcji stalowej o drewnianym poszyciu. Jesteśmy po otwarciu kopert w przetargu. Te ceny są zbyt wysokie ze względu na wzrost cen stali. Zastanawiamy się, czy unieważnimy przetarg i będziemy go jeszcze raz ogłaszali, czy dołożymy środków - dodał wójt.

Wójt zadeklarował, że pomost nie będzie kolidował z ruchem jednostek pływających na zalewie.

Za dotacją głosował też radny Stefan Traczyk.

Przewidywana wartość całej inwestycji to ponad 3 mln zł.