Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Kozienice

Zbierają nakrętki dla małej Marceliny z Kozienic

środa, 04 maj 2022 08:46 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W maju Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka rozpoczął zbiórkę nakrętek na rzecz Marceliny Zawadzkiej, małej mieszkanki Kozienic.

Najnowsza akcja prowadzona będzie na rzecz Marcelinki. Dziewczynka urodziła się w sierpniu 2018 r., w 28 tygodniu ciąży. Przyszła na świat w ciężkiej zamartwicy, z wagą urodzeniową 1340 g. Powodem tak wczesnego porodu było bezwodzie. Pierwsze tygodnie życia dziecka były bardzo ciężkie. Niedługo po porodzie dziewczynka przeżyła wylew krwi do mózgu i móżdżku, wskutek czego nie rozwija się prawidłowo. Mimo swojego wieku, nie potrafi utrzymać równowagi, potrzebuje asekuracji przy chodzeniu. Dziewczynka nie mówi, komunikuje się za pomocą gestów. Marcelinka zmaga się także z dziecięcym porażeniem mózgowym. Rodzice czekają na badania genetyczne, ponieważ u dziewczynki istnieje podejrzenie aberracji chromosomowej (duplikacja długiego ramienia chromosomu 2).

– Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Marceliny mówi Elwira Kozłowska.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Marcelinki, można też przekazać 1% podatku KRS: 0000396361 , cel szczegółowy: 0170290 Marcelina Zawadzka (www.siepomaga.pl/marcysia-zawadzka).