Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Opoczno

Będą duże sportowe inwestycje na terenie gminy Poświętne

czwartek, 30 listopada 2023 09:08 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Samorząd Poświętnego wybrał firmę, która zmodernizuje infrastrukturę sportową na terenie gminy. Zadanie opiewa na 10 mln zł. W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy również o programach Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej i Opieka wytchnieniowa, które realizował będzie samorząd. Wójt Michał Franas zaprosił także na Hubalową Wigilię.

Samorząd Poświętnego wybrał wykonawcę, który zmodernizuje infrastrukturę sportową na terenie gminy. Zadanie opiewa na 10 mln zł, z czego 9 mln to wsparcie z Polskiego Ładu. Inwestycja składać się będzie z kilku elementów: rozbudowy sali gimnastycznej oraz budowy bieżni przy Szkole Podstawowej w Poświętnem, modernizacji nawierzchni na jednym z boisk w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Studziannie i budowy skateparku także na terenie GOSiR w Studziannie. Jak poinformował wójt Michał Franas, zadanie wykona firma z Radomia, która zaproponowała kwotę mieszczącą się w planowanym budżecie tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zadanie będzie wykonane w przyszłym roku.

W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy też o pieniądzach pozyskanych przez miejscowy samorząd na realizację dwóch rządowych programów. 104 tys. zł trafi do gminy na działania w ramach programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, a 61 tys. zł na Opiekę wytchnieniową. Pieniądze przyznane zostały na 2024 roku. Michał Franas podkreślił, że będzie to kontynuacja realizacji rządowych programów na terenie gminy Poświętne, bo w tym roku samorząd dzięki ministerialnym pieniądzom także wspiera tych mieszkańców gminy, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi.

Wójt Michał Franas poinformował także o realizacji zadań w ramach grantów sołeckich. Na terenie gminy Poświętne takie zadania dzięki wsparciu z programu Sołectwo na plus prowadzone były w sześciu sołectwach: Dęba, Dęborzeczka, Gapinin Kolonia, Poręby, Studzianna i Brudzewice. Każde z nich otrzymało po 12 tys. zł.

W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy także o spotkaniach z sędzią Anną Marią Wesołowską, które przeprowadzone zostaną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Poświętnem 5 grudnia. Wezmą w nich udział zarówno najmłodsze dzieci, jak i starsze, ale także nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

Wójt Michał Franas zaprosił także okolicznych mieszkańców do wzięcia udziału w Hubalowej Wigilii, która przeprowadzona zostanie w dawnej leśniczówce na Bielawach już 1 grudnia. Początek o godzinie 11. Wydarzenie organizują: Zespół Szkół Zawodowych w Radomiu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, ale także Nadleśnictwo Opoczno. Wydarzenie wspiera również Gmina Poświętne, na której terenie odbywają się co roku uroczystości przypominające o ostatniej wigilii spędzonej przez majora Henryka Dobrzańskiego i jego żołnierzy właśnie w dawnej leśniczówce Bielawy.

Posłuchaj całej audycji Gina Poświętne na Fali: