Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Radomskie

Zakończył się remont głównego budynku powiatowego Zespołu Szkół im. J.Śniadeckiego w Pionkach

piątek, 01 marca 2024 10:48 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

W budynku powiatowej Szkoły Specjalnej im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach zaczną pojawiać się nowoczesne meble i wyposażenie. Modernizacja budynku dawnego „Zielonego” pochłonęła blisko 11 milionów złotych. Oficjalne otwarcie szkoły zaplanowano na 3 kwietnia.

Nowa siedziba prowadzonej przez Powiat Radomski szkoły specjalnej dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami robi ogromne wrażenie. Pierwsze prace sfinansowane w całości przez Starostwo Powiatowe w Radomiu zaczęły się ponad rok temu. W pierwszych dniach ekipy budowlane wywiozły aż 90 ciężarówek gruzu. Wszystko dlatego, że budynek musiał być dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami - mówi starosta radomski Waldemar Trelka:

Zakres prac obejmował przebudowę dachu wraz z termomodernizację całego budynku, budowę nowego szybu windy, rozbiórkę i budowę nowych ścianek działowych, a także dostosowanie łazienek dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Została też wymieniona instalacja centralnego ogrzewania oraz zmodernizowana kotłownia.

Teraz w każdej sali jest umywalka, wszędzie zostały wymienione podłogi, a wszystkie pomieszczenia na nowo pomalowane. Jest również klimatyzacja i nagłośnienie sali gimnastycznej. Powstała sieć monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego. Co najważniejsze, nowa winda ułatwi transport uczniów na każde piętro.

– Szkoła zaczyna tętnić życiem, bo pierwsi uczniowie już tutaj pracują. Budynek zmienił się diametralnie, widzimy teraz piękne korytarze i dla nas są to ogromne przestrzenie, bo przez całe lata mieściliśmy się w niewielkim budyneczku. Będzie strefa rodzica, jest również strefa terapii ruchu, a także gabinet hydroterapii, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt – mówi Agnieszka Stępień, dyrektor Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Obecnie do pionkowskiej placówki uczęszcza prawie 130 osób, ale szkoła obejmuje też 65 dzieci zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.