Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Opoczno

Gmina Opoczno podsumowała sportowy rok

sobota, 02 marca 2024 21:33 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zdobywali medale, wygrywali ważne walki, poprawiali życiówki, aktywnie i zdrowo spędzali wolny czas. Gmina Opoczno doceniła sportowców.

Sportowe podsumowanie roku 2023 przeprowadzone zostało w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Tu władze miasta uhonorowały zawodników, trenerów i działaczy sportowych. – Dzisiaj nagradzamy 250 takich podmiotów – mówi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Jak dodaje, rozdane podczas uroczystej gali statuetki są formą podziękowania za ich ciężką pracę w 2023 roku.

W opoczyńskiej gali sportu wzięli udział znani olimpijczycy: Mieczysław Nowicki, Wanda Panfil, Urszula Kielan, Kajetan Broniewski, Zygfryd Kuchta i Sławomir Barul. Wanda Panfil to mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku. Od niespełna dwóch lat również w Opocznie trenuje ona grupę biegaczy, którzy już zaczynają osiągać sukcesy.

Gala była okazją do podziękowań i gratulacji, ale i wspomnień związanych ze sportowymi wydarzeniami ubiegłego roku. Wśród sportowców wyróżnionych przez opoczyńskich samorząd była m.in. Aleksandra Piekarska, która w ubiegłym roku maraton krakowski przebiegła w opoczyńskim stroju ludowym, ukończyła także ½ Ironmana.

Piotr Stępień jest zawodowym kickbokserem. W ubiegłym roku stoczył na zawodowym ringu cztery walki. Wszystkie wygrał. – Pod względem sportowym był to dla mnie bardzo udany rok – mówi.

Osiągniętych sukcesów gratulowali opoczyńskim sportowcom włodarze gminy Opoczno oraz zaproszeni goście z ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem na czele.